РИМ-СОФИЯ ПОЛУЧИ ДАРЕНИЕ ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА

22 Декември 2017

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ-СОФИЯ получи дарение от Столична община. На 21 декември на церемония във фоайето на музея заместник-кметът на столицата доц. д-р Тодор Чобанов връчи 200 книги на библиотеки на софийски училища, както и на Столична библиотека и филиалите ѝ, библиотеката на Дом на културата „Искър” и на Детската творческа лаборатория към Регионален исторически музей – София.
В края на 2017 година, в знак на благодарност за любовта и грижите, за неоценимата подкрепа към децата като инвестиция в тяхното развитие и за насърчаване на четенето сред учениците, Столична община дари на библиотеките двеста любими заглавия от детската и юношеската литература, творби на български и световни класици, енциклопедии, народни приказки и др., издадени от Издателствата „ПАН”, „Захарий Стоянов”, „Дамян Яков” и „Жанет 45”.